Tüm Ürünlerde En Uygun Fiyatlar Ürünleri İncele

Shopping cart
₺0,00

Karton Kutu İmalatı

Karton Kutu İmalatı

Ülkemizde her yıl çok sayıda karton kutu üretiliyor ve bu üretilen kutular sonrasında tekrar geri dönüşüme gidiyor. Karton kutu imalatı birçok sektör için oldukça büyük bir önem taşıyor. Eğer her türlü ürününüzü taşımak, depolamak ve daha birçok şey için bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız sizin için doğru ürün kesinlikle karton kutulardır.

Karton kutular oldukça basit ancak buna karşın bir o kadar da çok yönlülerdir. Ülkemizde birçok işletme küçüklü büyüklü her gün onlarca karton kutu kullanmakta ve sonrasında bu karton kutular geri dönüşüme gitmektedir. Bu karton kutu kullanan işletmelere verilebilecek en iyi örnek tartışmasız pizzacılardır. Her gün onlarca pizza siparişi için kullanılan karton kutular toplanarak daha sonrasında geri dönüşüme gitmektedir.

Emre Ambalaj olarak tüm işletmelerin her türlü karton kutu ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veriyor ve her ölçekte kutuları ister baskılı ister baskısız bir şekilde sizler için üretiyoruz. Eğer sizde işletmeniz ya da direkt olarak kendiniz için belirli ölçekte karton koli, karton kutu ürettirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Karton Kutu İmalatı Nasıl Yapılır?

Karton kutu imalatı, birkaç adımdan oluşan bir süreçtir. Çoğu fabrikada, ağır iş makineleri kullanılarak büyük ölçekte karton kutular yapılır. Ancak, karton kutuları elle yapabilen daha küçük fabrikalar veya işletmelerde bulunmaktadır. Aşağıdaki maddeler makine kullanarak büyük ölçekte karton kutu yapma sürecini özetlemektedir:

  • Karton levhalar büyük bir kesme makinesine beslenir.
  • Kesme makinesi karton levhaları uzun şeritler halinde keser.
  • Uzun şeritler daha sonra bir kutu yapma makinesine beslenir.
  • Kutu yapma makinesi, karton şeritleri bir kutu şeklinde katlar ve ardından bunları birbirine yapıştırır veya bantlar.
  • Biten kutular daha sonra makineden çıkarılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Karton Kutu İmalatı

Karton Kutuların Kullanım Alanları

Karton kutu imalatı hakkında bilgi verdikten sonra gelelim karton kutuların kullanım alanlarına. Karton kutular, yiyecek, içecek, oyuncak ve diğer tüketici ürünleri gibi malları paketlemek için kullanılan geleneksel kâğıttan daha kalın ve daha dayanıklı olan bir karton türü olan mukavvadan yapılır. Karton kutular ayrıca eşyaların depolanması ve nakliyesi için de kullanılmaktadır.

 

Genel

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous reading
Baskılı Karton Kutu
Next reading
Koli Kutu İmalatı